Find lærer

Du finder certificerede Alexanderteknik lærere i hele landet. Alle DFLAT certificerede Alexanderteknik-lærere har gennemgået en 3 årig Alexanderteknik-uddannelse, som er din garanti for at få en faglært lærer.

Region Hovedstaden

Anjakecia Persson

Stolpehøj 26 st. th.
2820 Gentofte
29829994
anjakecia@rlx.dk

Berit Kambskard

Holsteinborgvej 30, 2.th
2720 Vanløse
60861725
Berit.kambskard@gmail.com

Birgitte Ohsten

Struenseegade 29, 4.th.
2200 København N
Telefon: 27 20 13 67
birgitte@alexanderteknikken.dk

Læs mere >>

Carsten Møller

Sankt Knuds Vej 50, baghuset 1 sal
1903 Frederiksberg
Telefon: 28 78 14 07
info@alexanderteknik.dk

Læs mere >>

Cecilia Klose

Gassehaven 5, Gl. Holte
2840 Holte
45800351
cecilia@alexander-technique.dk

Facebook >>

Læs mere >>

Hans Martin Landgreen

Har orlov

Linnésgade 25
1361 København K
Telefon: 28 13 95 13
hanslandgreen@gmail.com

Jannik Grage

Holbergsgade 26, 1.tv. 1057 Kbh. K
Blegdamsvej 112A, kl. 2100 Kbh. Ø
Telefon: 23 39 42 60
alexanderteknik@jannikgrage.dk

Læs mere >>

Jeppe Juhl Christensen

Københavns Alexanderteknikskole
Tagensvej 85c, 1. sal
2200 København
Telefon: 27 20 13 43
jeppe@virkelig.nu

Læs mere >>

Kerstin Backlin

Halfdansgade 41
2300 Kbh S
Mobil: 51 22 33 97
Email: backlinmusik@brygge.dk

Lajla Stjernström

Bülowsvej 5c, 3.th.
1870 Frederiksberg
Telefon: 6170 1847
lajla@tdcspace.dk
www.zoneteket.dk

Lotte Sangstad Sørensen

Sankt Knuds Vej 50, baghuset, 1.sal
1903 Frederiksberg
Telefon 42333882

lotte@sangstad.dk

Læs mere >>

Mads Johansen

Tlf 40 33 08 97
Øverød Vænge 2,
2840 Holte

Mary McGovern

Langelandsvej 4, 2.tv.
2000 Frederiksberg
Telefon 38 34 06 13 Mobil 23 39 53 46
marymcgovern2000@gmail.com

Læs mere >>

Mathilde Kirknæs

Studebyvej 2
3760 Gudhjem
Telefon: 26 25 82 49

kirknaes@gmail.com

Læs mere >>

Morten Ginnerup

Tlf 50526351
Buddingevej 87A st 5
2800 Kongens Lyngby
Hjemmeside : musicinphases.com

Morten Hillgaard Bülow Bjørner

Oksemyrevejen 9A
3740 Svaneke
Telefon 40782037
mhbulow@ditkropsrum.dk

Hjemmeside: www.ditkropsrum.dk

Nina Katrine Wichmann

Tomsgårdsvej 70 st.th
2400 NV
Telefon 26 29 92 32

ninawichmann@yahoo.com

Signe Gad

KBH Terapeuterne
Tingsted 7
2500 Valby
Telefon: 28 15 94 38
signe@alexandermetoden.dk

Læs mere >>

Thorbjørn Jensen

Studebyvej 2
3760 Gudhjem
Telefon: 61304738
thorbjoern.jensen@gmail.com 

Region Sjælland

Annette Kibsgaard

Fasanvej 9
4000 Roskilde
Telefon: 26 23 36 22

Annettekibsgaard@hotmail.com

Helle Sune Jensen

Primulavej 8
4340 Tølløse
Telefon: 22 82 05 45
helle@sensoriet.dk

Læs mere >>

Karin Hyveled Olsen

Lærkevej 14
4600 Køge
Telefon 60678456
info@karinhyveled.dk

Hjemmeside:Læs mere >>

Karin Skrydstrup Hegelund

Fyrretoften 6
4573 Højby
Telefon; 41 40 57 84
retoriskform@retoriskform.dk

Læs mere >>

Lior Waniewitz

Johannes Ewaldsvej 4
3100 Hornbæk
Telefon 50739020

Lior.waniewitz@gmail.com

Hjemmeside: http://Alexanderteknikfordig.dk

Sofie Lindhardt

Rødkildevej 60
4780 Stege
Telefon: 27 40 02 66
sofielindhardt@hotmail.com

Læs mere >>

Solveig Langkilde

Klintetoppen 13
4500 Nykøbing Sj
mobil: 50 54 23 07
solveig@solsokehem.se

Region Syddanmark

Annamaija S. Rolff – Petersen

Tavlundsvænget 8,
5370 Mesinge
Telefon: 46 32 45 60 Mobil: 24 45 33 65
arolffpetersen@yahoo.com

Læs mere >>

 

Region Midtjylland

Aksel Nielsen

Kærgade 71
8940 Randers SV
Telefon: 24 41 99 69
nielsenaksel@gmail.com

Læs mere >>

Bente Ahlmark

Møllevangs Alle 73
8210 Aarhus V
86166245
benteahlmark@stofanet.dk

Birgitte Due

Høegh-Guldbergs Gade 133
8000 Århus C
Telefon: 29 80 00 47
bdue@stofanet.dk

Læs mere >>

Grethe Raabe Hvam

Hjortshøj Møllevej 116
8530 Hjortshøj
Mobil: 24 45 88 08
gr.hvam@gmail.com

Læs mere >>

Jacob Havkrog Jørgensen

Christiansgade 25
8000 Aarhus C
22734962
jacobhavkrog@hotmail.com

Læs mere >>

Morten Winther Eriksen

Toftevej 18
8464 Galten
Telefon: 61 65 67 10
Email: mortenweriksen@gmail.com

Vivi Hansen

Ejstrupvej 4
8990 Fårup
Telefon: 30 20 13 88
vivihansen@hotmail.co.uk

Ulla Pedersen

Havrevænget 6
8800 Viborg
Telefon: 86 62 47 89 Mobil: 22339708
ulla@pedersen.mail.dk

Læs mere >>

Region Nordjylland

Helle Stender

Bygaden 15, Gl.
9000 Aalborg
Telefon: 98 18 66 28

Læs mere >>

Tine Stender

Hassel Allé 3, Gl.
9000 Aalborg
Telefon: 98 10 23 16
tinnestender@gmail.com

Læs mere >>